Koçlar ve Onbaşı ailesinin düğünü yapıldı

Koçlar ve Onbaşı ailesinin düğünü yapıldı

Akkuzulu Mahallesinde bu hafta Koçlar ve Onbaşı ailelerinin 11 Mayıs Cumartesi kız kınası, 12 Mayıs Pazar
Ana Sayfa Bizden Haberler, Duyurular, Genel 19 Kasım 2012 2498 Görüntüleme

Akkzulu’da Jandarmadan Seminer

Akkzulu’da Jandarma Aile İçi Şiddetin Önlenmesine Yönelik Seminer Verdi

Ankara İl Jandarma Komutanlığı tarafından “Aile İçi Şiddetin Önlenmesi” projesi kapsamında vatandaşlara birebir sohbet şeklinde uygulanacak eğitim seminerlerin bir tanesi de Akkuzulu’da verildi.

Seminerlerde amaç; vatandaşları aile içi şiddet olaylarına karşı bilinçlendirmek.

Ankara İl Jandarma Komutanlığı tarafından “Aile İçi Şiddetin Önlenmesi” projesi kapsamında vatandaşlara birebir sohbet şeklinde uygulanacak eğitim seminerleri veriliyor. Seminerlerde amaç; vatandaşları aile içi şiddet olaylarına karşı bilinçlendirerek, bu konuda vatandaşların farkındalık düzeylerini arttırmak.

Ankara İl Jandarma Komutanlığı tarafından İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde meydana gelen aile içi şiddet olaylarının önlenmesi için, “Aile İçi Şiddetin Önlenmesi” konulu toplum destekli güvenlik hizmeti projesi hazırlandı. Proje kapsamında Çocuk ve Kadın Kısım Amirliğince vatandaşlara birebir sohbet şeklinde uygulanacak eğitim seminerleri verilmeye başlandı. Ankara Valiliği ve Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün de katkılarıyla hazırlanan proje kapsamındaki seminerlerde amaç, vatandaşları aile içi şiddet olaylarına karşı bilinçlendirerek, bu konuda vatandaşların farkındalık düzeylerini arttırmak ve 20 Mart 2012 tarihinde yürürlüğe giren “6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun” çerçevesinde vatandaşlara bilgi vermek.

EĞİTİM SEMİNERLERİNİN KONUSU

İlçe Jandarma Komutanlıkları sorumluluk bölgesinde belirtilen köy evi, okul, kahvehane gibi yerlerde yapılan eğitim seminerlerinde vatandaşlara aile içi şiddet başta olmak üzere, kadına yönelik şiddet, şiddetin türleri (sosyal, ekonomik, fiziksel, cinsel ve duygusal şiddet), şiddete uğrayan kadınlara verilecek hizmetler (avukat, adli, tıbbi, pisikososyal hizmetler), aile içi şiddet ile ilgili ulusal ve uluslararası mevzuat, aile içi şiddet mağdurları ile ilgili adli ve idari korunma ve tedbir kararları, korunma kararı ve tedbir kararların uygulanması, aile içi şiddet mağdurları için koruyucu ve önleyici çalışmalar ve konu hakkında çalışma yapan kurumlar konularında bilgi veriliyor.

“Aile İçi Şiddetin Önlenmesi” Projesi kapsamında, Çubuk İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanındaki Akkuzulu Mahallesi’nde bulunan Akkuzulu İlköğretim Okulu’nda 50 kadın ve 350 ilköğretim okulu öğrencisinin katılımıyla, “Aile İçi Şiddet Ve Çocuk Suçlarının Önlenmesine Yönelik Eğitim Semineri” düzenlendi. Seminer esnasında, bin adet afiş, 300 adet broşür, 50 adet kitapçık, 50 adet fular ve 350 adet şapka İlçe Jandarma Komutanlıkları tarafından vatandaşlara dağıtıldı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tasarım | www.aksiyonreklam.com