Koçlar ve Onbaşı ailesinin düğünü yapıldı

Koçlar ve Onbaşı ailesinin düğünü yapıldı

Akkuzulu Mahallesinde bu hafta Koçlar ve Onbaşı ailelerinin 11 Mayıs Cumartesi kız kınası, 12 Mayıs Pazar
Ana Sayfa ÇUBUK HABERLERİ, Genel 14 Ekim 2014 1657 Görüntüleme

Çubuk’ta 8 Kat Bina İzni

Çubuk’ta 8 katlı binalar için imar izni çıktı.

Atatürk ve Barbaros Mahallelerine 8 katlı binalar için izin verilecek ve yüzölçümü 1500 metrekare olan arsalarda emsal değeri 0.20 artırılabilecek.

Çubuk’ta yapılacak imar düzenlemesiyle Atatürk ve Barbaros Mahallelerinde bundan böyle 8 katlı binaların yapılacağı belirtildi.

Çubuk Belediyesi Meclisi’nde alınan karara göre Atatürk ve Barbaros Mahallelerinde 8 katlı binalar yapılabilecek. Bugüne kadar en fazla 5 katlı imar izninin verildiği Çubuk’ta, yapılacak imar düzenlemesiyle 8 kata kadar imar izni verilebilecek.

İmar komisyonundan gelen rapor uyarınca Atatürk ve Barbaros Mahallelerindeki imar değişiklik planı ile bir binanın 8 kata kadar yapılaşmanın önünü açılmış olacak.

Çubuk Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısında imar planları gündeme geldi.

Belediye Başkanı Acehan’ın başkanlığında toplanan belediye meclisinin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin yapılması oy birliği ile kabul edildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Acehan, Atatürk ve Barbaros Mahallelerini kapsayan 1. Etap revizyon imar planının 78 hektarlık alanı kapsadığını söyleyerek, ’’Yapılaşma ile ilgili aldığımız tüm kararlarda önceliğimiz vatandaşlarımızın huzuru, can güvenliği ve rahatıdır. Deprem gerçeğini hiçbir zaman aklımızdan çıkartmadığımız için insanımızın güven ve huzur içerisinde yaşayabilecekleri, modern, konforlu ve düzenli yapılar üretmek öncelikli görevimiz’’ dedi.

Konut yoğunluğunu azaltmak için yüksek binalar olmalı

Acehan, açıklamasa şöyle devam etti: ‘’Kuzeyde Ayasofya, Beyyeri, Sultan Ahmet Caddeleri, doğuda Adnan Menderes Bulvarı, Çubuk Çayı, Karagöl, Alparslan Türkeş, Stat Caddeleri, güneyde Sanayi Caddesi, batıda Adnan Menderes Bulvarı ve Bosna Hersek Caddelerini kapsayan yaklaşık 78 hektarlık alanda imar revizyonu yapılacaktır. Bu bölgede, ilçemizdeki konut yoğunluğunu azaltmak, nitelikli bir yapılaşmanın sağlanması ve güzel bir kent tasarlanması amacıyla ortalama büyüklüğü 500 metrekare olan mevcut parsellerin mümkün olduğunca bir araya getirilerek maksimum 8 katlı yüksek binaların oluşması amaçlanmaktadır. Ayrıca düzenleme yapılacak bölgede ilçedeki trafik yoğunluğunun azaltılması amacıyla cadde ve bulvarların genişlikleri de 3 ila 7 metre arasında genişletilecek. Mimar Sinan, Ufuk, Damla ve Kafkas Sokaklarda cephe alan parsellerde inşa edilecek yapılarda kot altında kalan ve iskan şartlarını sağlayan 1. ve 2. bodrum kat alanlara inşaat emsaline dahil edilmeyecektir. Bununla birlikte yüzölçümü 1500 metrekare olan parsellerin planda belirtilen emsal değeri 0.20’ye kadar artırılabilecek’’dedi.

Onaylama aşmasında işlemler devam edecek

Eklenen plan notlarıyla birlikte 1/5000 ölçekli nazım imar planının onaylanmak üzere Büyükşehir Belediyesine gönderildiğini aktaran Başkan Acehan, onaylama süreci içerisinde yapılaşmaya elverişli bölgelerde yürürlükte bulunan imar planına göre imar çapı, yol kotu, imar uygulaması, yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesi düzenlenmesi gibi işlemlerin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Çam Ağacına Ağaçtan Çardak

Çam Ağacına Ağaçtan Çardak

Tasarım | www.aksiyonreklam.com