Koçlar ve Onbaşı ailesinin düğünü yapıldı

Koçlar ve Onbaşı ailesinin düğünü yapıldı

Akkuzulu Mahallesinde bu hafta Koçlar ve Onbaşı ailelerinin 11 Mayıs Cumartesi kız kınası, 12 Mayıs Pazar
Ana Sayfa ÇUBUK HABERLERİ 8 Ağustos 2012 2032 Görüntüleme

Başkan Özden Açıklama Yaptı

Başkan Özden, düzenlediği basın toplantısında yapılan hizmetleri ve tek yön uygulaması ile ilgili düzenledikleri anketlerin sonucunu açıkladı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, düzenlediği basın toplantısında ilçede bu güne kadar yapılan çalışmaları anlatırken, bundan sonra da yapmak istedikleri çalışmaları söylerlerken, tek yön uygulaması ile ilgili düzenlenen anketin sonuçlarını da açıkladı.

Bu güne kadar yaptıkları tüm çalışmaları ilçenin gelişmesi, büyümesi ve hak ettiği konuma gelmesi için yaptıklarını söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, aynı kararlılık ve azimle halka ve ilçeye hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti.

Hükümet, büyükşehir ve yerel belediye imkanlarıyla yapılan hizmetleri anlatan Başkan Özden, ’’İlçemiz merkezinde ve bağlı mahallelerinde alt yapı, yol, doğalgaz, park, kaldırım ve imar çalışmalarımız geldiğimiz günden bu tarafa devam ediyor.  Merkezdeki yoğunluğun azaltılması ve şehir kültürünün yerleştirilmesi amacıyla ilçe merkezinde bulunan galericileri, yıkamacıları ve nakliyecileri şehrin dışına kaldırdık. Bu uygulamamıza kendilerine belirli süre verdiğimiz zahirecilerle devam edeceğiz’’ dedi.

Göreve geldiklerinde ilçede bir adet halı saha olduğunu hatırlatan Başkan Özden, bu gün itibarıyla 5 halı sahanın 2 basketbol sahasının ve 35 adet parkın yapıldığını kaydetti. Bu güne kadar yapılan hizmetleri davul zurnayla açmadıklarını ifade eden Başkan Özden, ’’Yaptığımız hizmetleri hak görsün, hakkın gördüğünü de halk görür diye yaptık.’’

Yollarda genişletme çalışmalarına Çubuk Ankara arasındaki yol ile başladıklarını hatırlatan Başkan Özden, ilçenin giriş kapısının büyütülmesi ve diğer yatırımlarla birlikte ilçede inşaat sektöründe patlama yaşandığını vurgulayarak, ’’Yapılan altı şeritli yol ilçenin önünü açtı. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek’in çok büyük katkısı var. Ankara’nın diğer ilçelerinden müteahhitler ilçemize inşaat yapmak için adeta akın ediyor. Alt yapı ve yol çalışmalarının ardından üst yapı çalışmalarına da başlandı. İlçenin en önemli tarihi yapısından biri olan Bekir Ağaların Konağını kamulaştırmak suretiyle aldık ve burasına Kent Müzesi yapacağız. 1402 Ankara Savaşı’nın da anlatılacağı kent müzesine İnşallah bayramdan sonra ilk kazmayı vuracağız. Büyük Caminin olduğu alanda yaptığımız imar çalışması ile cami alanını genişleterek, mevcut camiyi yıkmak suretiyle burada tarihi Osmanlı mimarisinde ilçeye yakışır büyük bir cami yapılacak. Bu konuda önceki gün mütevelli heyetini oluşturduk. Sivil toplum örgütlerimizin de desteği ile ilçemizin bin yılını etkileyecek ilçemizde Cumhuriyet tarihimizin en büyük yatırım olacak Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Allah’ın izniyle ilçemizde kuruluyor. DSİ tarafından Çubuk Çayında etüt çalışmaları devam ediyor. Çıraklık Eğitim Merkezinden itibaren başlayarak Yunus Emre Anadolu Lisesi’nin olduğu yerdeki köprüye kadar olan kısımda Çubuk Çayına duvar ve rugor kanal yapılacak. Esenboğa Havaalanına yapılacak olan hafif raylı sistemin Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne kadar gelmesini ve oradan da ilçe merkezine getirilmesi noktasında isteklerimizi ve taleplerimizi her ortamda yetkililere iletiyoruz. İnşallah bu konudaki isteklerimizi Sayın Başbakanımıza da ileteceğiz’’ dedi.

Seçim öncesi söz verdikleri yayalaştırma projesinin ilk etabını Kıbrıs Caddesinde yaptıklarını hatırlatan Başkan Özden, bu projenin devamını caddede bulunan benzin istasyonu nedeniyle yapamadıklarını ve ikinci etabı zamana bıraktıklarını kaydetti. Atatürk Caddesinde ki dar noktalara dikkat çeken Başkan Özden, ’’Keşke imar planında 24 metre olan Atatürk caddesindeki Elif Sürücü kursunun bulunduğu noktada bu yol açılsa da böyle bir toplantı yapmasaydık. Yola tecavüzler nedeniyle bu yolda büyük daralmalar var. Biz tek yol uygulamasına başlarken amacımız, ilçenin bütün cadde ve sokaklarında trafiğin akıcı hale getirilmesiydi. Bu nedenle de UKOME’ye yazı yazarak, buradaki trafiğin düzenlenmesini istedik. Oradan gelen teknik heyet yaptıkları inceleme ve araştırma sonucunda böyle bir karar alındı. Uygulamaya geçilmesinin ardından tek yön uygulamasından rahatsız olduğunu söyleyen esnaflarla görüştük ve bu kararın ilahi bir karar olmadığını rahatsızlığı olanların dilekçe yazmalarını istememize rağmen bize bu konuda herhangi bir yazılı dilekçe gelmedi. Buna rağmen biz tek yön uygulaması ve yayalaştırma ile ilgili bir anket düzenledik. Yaklaşık 1400 kişiye yaptığımız anketle tek yön uygulamasının devam etmesini isteyenlerin oranı yüzde 39, devam etmesin diyenlerin oranı ise yüzde 60 ve yüzde 1’de görüş belirtmemiş. Biz bu anketi yaptıktan sonra Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyelerinden Ahmet Yalçın Bey de bu konuyu kent konseyinde görüşmek istedi. Kent konseyinde yapılan görüşme ve ankette ise yüzde 75 oranında tek yön uygulamasının devam etmesini ve yüzde 25 oranın da devam etmemesi yönünde bir sonuç çıktı’’ diye konuştu.

Her iki anketten çıkan sonuca göre UKOME’ye tekrar bir yazı yazarak kararın yeniden gözden geçirilmesini istediklerini söyleyen Başkan Özden, yaptıkları tüm hizmetleri ve aldıkları kararları ilçe halkı için yaptıklarını belirterek, ’’ilk olan şeyleri uygulamak zor olur. Biz Çubuk’un her karesine hizmetimizle imzamızı atacağız. Biz dönemimiz içinde vatandaşa verdiğimiz sözleri Allah’ın izniyle bir bir yapacağız. Bizi önce Allah biliyor ve denetliyor. Sonrada yasalardaki idari kurumlar denetliyor. Biz yaptığımız tüm işleri Allah rızası için, vatandaşlarımızın ali menfaatleri için yapıyoruz. Yoksa kimseye eziyet olsun diye bir çalışma yapmıyoruz’’ şeklinde konuştu.

Başkan Özden, UKOME’den gelen sonuca göre uygulamanın devam edip etmeyeceğinin belli olacağını sözlerine ekledi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tasarım | www.aksiyonreklam.com