Koçlar ve Onbaşı ailesinin düğünü yapıldı

Koçlar ve Onbaşı ailesinin düğünü yapıldı

Akkuzulu Mahallesinde bu hafta Koçlar ve Onbaşı ailelerinin 11 Mayıs Cumartesi kız kınası, 12 Mayıs Pazar
Ana Sayfa ÇUBUK HABERLERİ 26 Şubat 2014 1874 Görüntüleme

BBP Çalışmalarını Anlattı

Çubuk BBP Belediye Başkan Adayı Mustafa Özden seçim çalışmaları ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Atatürk Caddesindeki bir lokantada belediye meclis üyeleri ile basın mensuplarının karşısına geçen Özden, kavgasız, gürültüsüz, insanların birbirlerini kırmadığı, projelerin yarıştığı bir seçim süreci geçirilmesini temenni ettiklerini söyledi.

Özden: “Aday listelerinde yapılan düzenlemelerde, herkesi memnun etmek zor olduğu için bazı istifalar oldu. Tabi bu irade yoludur, kimseyi zorlayamayız. İstifalar partiden değil yönetimden olmuştur. İstifa sayısı ise beş kişidir. İlçemizin en büyük sorunu ulaşımdır, bu konu ile ilgili projelerimiz vardır. Diğer büyük sıkıntı ise su problemidir, suyumuz sağlıklı değildir. İlçemizin yüklü miktarda borcu bulunmaktadır. Bu borcu mali kaynaklar bularak ve tasarruf yöntemleri ile kapatmaya çalışacağız. Şuan ki işçi alım sayısı fazla olduğu için Belediyeyi sıkıntıya sokmaktadır. Bizler farklı şirketlerden değil belediye bünyesinden işçi istihdamı sağlayarak işçiye sahip çıkacağız. Mikro ya da makro milliyetçilik yapmayacağız.  Sürekli sahada olmamız, her kapıyı çalmamız, bizim bir adım önde olduğumuzu gösterir. Dün Atatürk üzerinden siyaset yapan bu gün Başbakan üzerinden siyaset yapıyor” dedi.

 “Biz Başbakan’la değil Tuncay Acehan’la yarışıyoruz”

Özden: “Ankara Büyük Şehir Belediyesine bizim ihtiyaç duyduğumuz kadar büyükşehrinde bize ihtiyacı vardır.  Gençlerimizin önüne sağlıklı tüketebilecekleri enerji harcayabilecekleri imkânlar sağlayacağız. Spor kompleksleri ve yüzme havuzu yapacağız. Ulaşabileceğimiz her alanda halkımız için çalışacağız. Biz bu projeleri kafadan atmadık. Sivil toplum kuruluşlarının, derneklerin, basın mensuplarının görüşlerini alarak ve onları harmanlayarak oluşturduk. İlçemizin en büyük problemlerinin başında ulaşım gelmektedir. Hatta bir vatandaşımız, ‘otursak da ayakta gitsek de sanki sırtımızda yük taşıyoruz gibi gidip geliyoruz’ dedi. Çubuk ve Ankara arasında ciddi bir ulaşım sorunumuz var. İkinci en büyük sorun ise su sorunudur. Üçüncü en büyük sorunumuz ise imar sorunudur. Bazı mahallelerde imar yapılamadığı için konut yapılamıyor ve dışa göç oluyor” dedi.

Belediyenin ne kadar borcu olduğunu bildiklerini savunan Özden, “Açıklananın tersine çok daha yüksek borç olduğunu biliyoruz. Ancak biz ‘borç yiğidin kamçısıdır’ diyoruz. Borçlu olmak hizmet yapılamaz anlamına gelmez. Biz en azından israfı önlediğimizde bazı hizmetlerin yapılabileceğine inanıyoruz. Hizmet yapılabilmesi için uluslararası ve Avrupa Birliği fonları var. Biz bunlarla ilgili araştırmalarımızı yaptık. Dolayısıyla mali kaynakları bulacak projelerimiz de var” diye konuştu.

Özden, işçi çıkartmanın ahlaki bir uygulama olmayacağını anlatarak, fazla istihdam yapılmış ise onları farklı alanlarda değişik şekilde planlayarak hiçbir kimseyi mağdur etmeyeceklerini kaydetti.

 Şirket çalışanlarının durumlarını iyileştirmeye gideceklerini ifade eden Özden, “Hatta biz belediyede çalışanları belediyenin şirketi üzerinden çalıştıracağız ve bir çorba daha fazla vermeye çalışacağız. Şirketlerin kar marjlarını neden çalışanlara vermeyelim diye düşünüyorum. Onların hayat standartlarını yükseltmeyi düşünüyorum” dedi.

BBP’li bir belediyenin Çubuk’a daha çok hizmet kazandıracağını iddia eden Özden, “Büyükşehir Belediyesini Melih Gökçek de, Mansur Yavaş da alsa ikisinden de daha çok hizmeti BBP’li belediye olarak biz alacağız. Bu nedenle hizmet alma açısından en şanslı olanı biziz” ifadesini kullandı.

BBP Çubuk Teşkilatında İstifalar Olmuştu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Çubuk İlçe teşkilatından 11 kişi istifa etti.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Çubuk İlçe Teşkilatı yönetim kurulu üyeleri tarafından basına dağıtılan yazılı  açıklamada aralarından BBP Çubuk İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıtaş’ında olduğu 11 kişilik yönetim kurulu üyelerinin görevlerinden istifa ettikleri bildirildi.

BBP Çubuk İlçe Başkan Yardımcısı Sarıtaş ve 11 kişilik yönetim kurulu üyelerinin imzasıyla yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:”Teşkilat olarak aday Sayın Mustafa Özden’in teşkilat yönetimi ile çalışamayacağını, yönetim olarak yapılan istişarede teşkilat başkanımız Ahmet Yalama’nın da yönetimi ile seçim süreci içerisinde çalışmayacağını bildirmesi ve yönetimin hiçbir kararda etkili olmadığı için, gördüğümüz lüzum üzerine parti yönetimi olarak, görevimizden istifa ediyoruz”  dedi.

İstifa edenlerin isimleri :

“Ahmet Sarıtaş, Zeki Karaca, Ayten Karaca, Ayfer Sarıtaş, Ekrem Kılıç, Veysel Uç, Veli Öztürk, Hidayet Okumuş, Mahmut Aslan, Lütfü Tetik ve Eriş Demirci”

BBP İlçe Başkanı Ahmet Yalama ise,  “İstifa edildiği bilgisi geldi, ancak elimize yazılı bir dilekçe henüz ulaşmadı. Arkadaşlar bu güne kadar partimiz için çalıştılar kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Çiğdem Açtı Bahar Geldi

Çiğdem Açtı Bahar Geldi

Tasarım | www.aksiyonreklam.com