Koçlar ve Onbaşı ailesinin düğünü yapıldı

Koçlar ve Onbaşı ailesinin düğünü yapıldı

Akkuzulu Mahallesinde bu hafta Koçlar ve Onbaşı ailelerinin 11 Mayıs Cumartesi kız kınası, 12 Mayıs Pazar
Ana Sayfa ÇUBUK HABERLERİ 9 Eylül 2012 1332 Görüntüleme

Gençlere Avrupa İmkanı

Avrupa Gönüllü Hizmeti Projesi’nde “koordinatör” ve “gönderen kuruluş” olarak akredite olan Çubuk Belediyesi’nin, 18-30 yaş arasındaki gençleri Avrupa’ya gönderdiği bildirildi.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yaptığı açıklamada, Belediye Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından, Avrupa Gönüllü Hizmeti’nde 18-30 yaş arası tüm gençlere, gönüllülük esasına dayalı olarak kültürler arası öğrenme, kişisel gelişim, yeni ulusları tanıma imkanı sağlandığı, gençlerin gerek duydukları tüm konularda da bilgilendirildiğini belirtti.

Belediye tarafından yürütülen projelere dahil olan gençlerin 2 ile 12 ay arasında değişen sürelerde farklı bir Avrupa ülkesinde gönüllü hizmete katılabileceğini ifade eden Özden, katılımcıların seyahat giderleri, vize, sigorta, konaklama, yemek gibi ihtiyaçlarının proje bütçesinden karşılandığını söyledi.

Projeler için başvuruların yılda üç dönem olarak yapıldığını dile getiren Özden, Avrupa Gönüllü Hizmeti’ne ilgi duyan ve katılmak isteyenlerin özgeçmiş ve motivasyon mektuplarını ekim dönemi başvuruları için son tarih olan 17 Eylül’e kadar “www.cubuk.bel.tr” adresinden ya da şahsen müracaat girişi yapabileceklerini kaydetti.

Yapılan projelerin gençlerin kişisel gelişimine büyük katkı sunacağını vurgulayan Özden, yurt dışında gerçekleştirilen projelere katılarak gençlere farklı deneyimler kazandırmayı amaçladıklarını belirtti. Özden, gençlere projelerden yararlanma çağrısında bulundu.

Özden, belediyenin AB tarafından akredite edildiğini ifade ederek; “Yaklaşık 2 yılda toplam 300 gencimizi, dil eğitimi ve farklı kültürleri tanıma amacıyla çeşitli Avrupa ülkelerine göndermeyi amaçlıyoruz. Bu proje kapsamında gençlerimiz yeni beceriler elde edecek ve diğer kültürleri keşfedecek. Yol, konaklama, yemek masrafları ve dil eğitimi Ulusal Ajans tarafından karşılandığı gibi katılımcılara bir miktar cep harçlığı da verilmektedir” dedi.

-Avrupa Gönüllü Hizmeti(AGH) nedir-

Bir sivil toplum ve yerel topluluk için sosyal içerikli projelerde çalışmalarda bulunmaktır. 18-30 yaş arası bütün gençlerin başvurabileceği bu projede, gençler gönüllü olarak çalışırken yaptıkları iş için maaş benzeri bir ücret almazlar, ancak yiyecek, barınma, dil eğitimi, yerel ulaşım, sigorta, bireysel bakım ihtiyaçları için kendilerine bir ödeme yapılır ve az miktarda cep harçlığı alabilirler.

Gençlerin kısa süreli(2-8 hafta) ya da uzun süreli (2-12 ay) olarak bir AB ülkesinde gönüllü olmalarına imkan tanıyan AGH projesi, engelli ve imkanı kısıtlı gençleri de kapsamaktadır.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tasarım | www.aksiyonreklam.com